شرکت آرمان ایمن ایرانیان یا همان صنایع الکترونیک زیتکس، از سال 1386 با نام تجاری ZITEX فعالیت خود را آغاز نمود و با تاسیس بخش مهندسی طراحی و R&D، اقدام به تولید تجهیزات اعلام حریق کرد.

سیستم اعلام حریق زیتکس از کیفیت بسیار مطلوبی برخوردار بوده و ساخت کشور ایران می‌باشد که از سال 1394 موفق به اخذ پروانه استاندارد از سازمان استاندارد ملی ایران شد.

همچنین محصولات شرکت زیتکس اعلام حریق از سال 1395 به عنوان اولین برند ملی تائید شده توسط سازمان آتش نشانی تهران و کلانشهرها در لیست تجهیزات مورد تایید سازمان آتش نشانی تهران قرار گرفت.

محصولات شرکت زیتکس به دو دسته کلی سیستم اعلام حریق متعارف زیتکس و سیستم اعلام حریق آدرس پذیر زیتکس تقسیم می‌شود.

در سال 1398 تولید و رونمایی از اولین و تنها پکیج سیستم‌های اعلام حریق آدرس پذیر ساخت ایران مطابق با استانداردهای ملی و بین المللی توسط زیتکس انجام شد و به دنبال آن این شرکت لوح تقدیر از سازمان خدمات ایمنی و آتش نشانی شهرداری تهران دریافت نمود.

پییشتاز بودن زیتکس در این صنعت باعث شد که در سال 1399، سیستم‌های اعلام حریق آدرس پذیر زیتکس به عنوان اولین برند ملی تائید شده توسط سازمان آتش نشانی تهران و کلانشهرها به ثبت برسد.

و در سال 1402 نیز واحد نمونه کیفی سازمان ملی استاندارد ایران افتخار دیگری برای زیتکس بود.

در پروسه تولید بردهای الکترونیکی، مونتاژ قطعات بر روی برد در اعلام حریق زیتکس با استفاده از تجهیزات مدرن و براساس تکنولوژی SMT انجام می‌شود.

طراحی دتکتورهای زیتکس سیستم اعلام حریق بسیار زیبا و مهندسی شده می‌باشد و در واقع به گونه‌ای شکل ظاهری آن متناسب با معماری ساختمان‌ها طراحی و ساخته شده است.

برای داشتن عملکرد مطلوب سیستم اعلام حریق zitex در بدترین شرایط اقلیمی، مدار چاپی (برد الکترونیکی) اعلام حریق zitex از جنس فایبرگلاس و نوع متالیزه دو رویه به همراه لایه مقاوم جهت حفاظت در برابر رطوبت، بخارات و مواد خورنده ساخته شده که در این حالت از تاثیرپذیری عملکرد مدار اعلان حریق زیتکس در محیط های خورنده و مرطوب جلوگیری شده و خللی در عملکرد مدار زیتکس اعلام حریق ایجاد نمی‌شود.

به عبارت دیگر با توجه به اینکه  وجود رطوبت و مواد خورنده یکی از اجتناب ناپذیرترین مولفه های شرایط محیطی است بنابراین به منظور جلوگیری از زنگ زدگی و خورندگی در محیط‌های مرطوب، تمامی قطعات فلزی آبکاری کروم شده است.

با توجه به اینکه نویزهای محیطی و به طور خاص نویزهای الکترومغناطیسی، مهم‌ترین عامل ایجاد آلارم‌های کاذب در سیستم های اعلام حریق است.

شرکت زیتکس با استفاده از باکس رفلکتور و بهره‌وری از تکنولوژی F.A.P (False Alarm Protection) تمهیدات پیش بینی شده‌ای اعم از نرم افزاری همچون برنامه نویسی تخصصی میکروپروسسورها و سخت افزاری مانند بهره‌مندی از پردازشگرهای حرفه‌ای کنترل‌کننده نویزهای محیطی و تشخیص دود واقعی از گذرا، بر روی دتکتورها درنظر گرفته است که باعث می شود محافظت کامل در برابر این نویزها صورت پذیرد تا هیچ‌گونه آلارم کاذبی در این دتکتورها رخ نداده و ضریب اطمینان عملکردی دتکتور نیز تضمین شود.

مدار دتکتور زیتکس طوری طراحی شده که در برابر پلاریته معکوس محافظت شود، به عبارت دیگر جهت جلوگیری از آسیب به دتکتور دودی زیتکس، محافظ پلاریته معکوس (برعکس بستن سیم مثبت و منفی)، درنظر گرفته شده است.

همچنین در ساخت دتکتور دود زیتکس، از مدارهای فایبرگلاس دو رویه متالیزه استفاده شده که شرایط محیلی از جمله رطوبت باعث خرابی در سنسور دود زیتکس نشود.

علاوه بر تمامی این ویژگی‌هایی که در مورد برند زیتکس بیان شد، یکی از مزیت‌های رقابتی اعلان حریق زیتکس قیمت آن می‌باشد.

قیمت کالا در کشور وابسته به قیمت ارز بوده و از طرفی پروسه واردات کالای خارجی مشکلات مربوط به خود را دارد تمام این موارد دلیل بر این شده که تامین کالای خارجی با چالش‌های همراه باشد.

بنابراین در این مواقع بهترین راهکار استفاده از یک کالای ایرانی تولید داخل است که مانند اعلام حریق زیتکس قیمت ثابتی داشته و همیشه موجود و قابل دسترس باشد به عبارت دیگر یکی از مزایای دتکتور زیتکس قیمت به نسبت ثابت آن است.

قیمت محصولات زیتکس در مقایسه با سیستم اعلام حریق خارجی تفاوت بسیار زیادی دارد به طوری که برای خرید دتکتور زیتکس قیمت آن یک پنجم دتکتور خارجی بوده و بنابراین قیمت اعلام حریق زیتکس بسیار به صرفه و منصفانه می‌باشد.

با توجه به اینکه سیستم اعلام حریق زیتکس قیمت بسیار مناسبی دارد از این جهت انتخاب مناسبی برای ساختمان‌های مسکونی می‌باشد و لذا انتخاب سازنده‌ها در ایران برای سیستم اعلام حریق، خرید دتکتور دود زیتکس است.

پنل اعلام حریق زیتکس در مدل‌های ZX-N 10 Pro دارای 10 زون متعارف، ZX-1800-12 دارای 12 زون متعارف و ZX-1800-14 دارای 14 زون متعارف، ZX-1800-16 دارای 16 زون متعارف و ZX-1800-16 دارای 18 زون متعارف تولید می‌شود که دستگاه اعلام حریق zitex بسته به تعداد زون‌ها قیمت پنل اعلام حریق زیتکس متفاوت خواهد بود.

شما خریدار گرامی بایستی با در نظر گرفتن تعداد زون‌های مورد نیاز کنترل پنل اعلام حریق زیتکس و قیمت پنل اعلام حریق زیتکس اقدام به انتخاب و خرید پنل اعلام حریق زیتکس کنید.

در بین مدل‌های پنل اعلام حریق zitex مدل ZX-N 10 Pro کنترل پنل زیتکس بیشترین فروش را در بین دستگاه اعلام حریق زیتکس دارد.

دتکتور دودی متعارف زیتکس در سه مدل ZI-S 815 و ZI-S 817 و ZI-S 8120 تولید می‌شود که دتکتور دود 815 زیتکس با توجه به اینکه این مدل دتکتور دودی زیتکس قیمت کمتری نسبت به بقیه مدل‌های دتکتور دود اعلام حریق زیتکس داشته بنابراین فروش بیشتری را در این بین دارد.

دتکتور حرارتی زیتکس در سه مدل ZI-H 715 و ZI-H 717 و ZI-H 720 تولید می‌شود که دتکتور حرارت 715 زیتکس بیشترین فروش را در بین بقیه مدل‌های دتکتور حرارتی اعلام حریق زیتکس دارد.

قیمت دتکتور دود زیتکس در مقایسه با قیمت دتکتور حرارتی زیتکس تفاوت چندانی نداشته و تقریباً هم قیمت می‌باشد.

دتکتور ترکیبی زیتکس در دو مدل ZI-HSD 1015 و ZI-HSD 1020 تولید می‌شود.

شستی اعلام حریق زیتکس در سه مدل ZI-CP 85 و ZI-CP 86 و ZI-CP 95 تولید می‌شود که بسته به مدل شاستی اعلام حریق زیتکس، قیمت شستی اعلام حریق زیتکس متفاوت خواهد بود.

آژیر اعلام حریق زیتکس

در این صفحه قیمت روز اعلام حریق زیتکس به روز رسانی می‌شود که می‌توانید تمامی محصولات زیتکس را بررسی نموده و مشخصات کامل و قیمت دستگاه اعلام حریق زیتکس و همچنین قیمت دتکتور دودی زیتکس را بررسی نمایید.

برای خرید سیستم اعلام حریق زیتکس می‌توانید از طریق آسافایر به صورت آنلاین سفارش خود را ثبت نموده و خرید خود را انجام دهید.

همچنین جهت هرگونه سوال و مشاوره در خصوص فروش سیستم اعلام حریق زیتکس می‌توانید از طریق صفحه تماس با ما، با کارشناسان فنی آسافایر ارتباط برقرار نمایید.