تماس با ما

باید و نبایدهایی درباره نصب دتکتور

۱۳ آبان ۱۳۹۶ باید و نبایدهایی درباره نصب دتکتور
باید و نبایدهایی درباره نصب دتکتور
Rate this post

حالا که فصل سرد در حال فرا رسیدن است، پنجره ها مدت زیادی بسته هستند و شومینه یا بخاری ها بالاترین درجه می باشند ، وقت آن رسیده است که مطمئن شویم دتکتور کربن مونوکسید منزلمان کار می کند و به طور صحیح نصب شده است تا در مواقع اضطراری بتواند جان ما را نجات دهد.
هر دستگاه گاز سوزی در خانه مانند شومینه یا بخاری گازی مقداری گاز کربن مونوکسید تولید می کند. در حالت عادی این گاز از خانه خارج می شود اما اگر مشکلی پیش بیاید، نشت کربن مونوکسید می تواند جان خانواده را به خطر بیاندازد. به این خاطر است که دتکتور کربن مونوکسید داشته باشیم تا ما را از وجود بیش از حد کربن مونوکسید آگاه سازد.
اما دتکتور کربن مونوکسید کجا باید قرار گیرد تا در خصوص شناسایی نشت این گاز کشنده بهترین عملکرد را داشته باشد؟
اقداماتی که در نصب دتکتور باید انجام گیرد:
به منظور به حداکثر رساندن محافظت از خانه در برابر میزان بیش از حد کربن مونوکسید ، دتکتور را در مکان های زیر نصب کنید:
در هر طبقه خانه. برای اینکه از محافظت حداکثری خانه اطمینان حاصل کنید، این نکته بسیار اهمیت دارد که در هر طبقه دتکتور نصب کنید.
با فاصله یک و نیم متری از زمین. هنگامی که دتکتور با فاصله یک و نیم متری از سطح زمین نصب شود می تواند بهترین شرایط از تشخیص هوای خانه را داشته باشد.
نزدیک اتاق های خواب. اگر در طول ساعات شب میزان کربن مونوکسید بسیار زیاد شود، این نکته بسیار مهم است که صدای بوق دتکتور توسط همه افراد خانه شنیده شود. دتکتور را نزدیک اتاق های خواب نصب کنید تا در مواقع اضطراری تمام افراد بیدار شوند.
پارکینگ. خودروهای روشن ، کربن مونوکسید تولید می کنند. اگر خانه دارای پارکینگ باشد ، گاز ذکر شده به سرعت می تواند در بقیه قسمت های خانه پخش شود. دتکتوری که در پارکینگ نصب شده باشد می تواند در مواقع بروز مشکل به شما هشدار دهد.
مکان های توصیه شده توسط سازنده دستگاه. هر مدلی از دتکتور کربن مونوکسید بر اساس مشخصات فنی سازنده آن آزمایش می شود. هنگامی که تصمیم گرفتید دتکتور را کدام قسمت خانه می خواهید نصب کنید ، توجه به دستورالعمل های سازنده بسیار مهم است.
اقداماتی که در نصب دتکتور نباید انجام گیرد:
مکان های زیر می تواند هشدار اشتباه ایجاد کند یا از تشخیص صحیح میزان کربن مونوکسید موجود در خانه جلوگیری کند:
در مجاورت دستگاه های گازسوز
در مناطق به شدت مرطوب مانند سرویس بهداشتی و حمام
در معرض تابش مستقیم خورشید
نزدیک منابع دمنده هوا مانند پنکه، کولر یا پنجره باز