تماس با ما

کدام دتکتور کربن مونوکسید را باید بخرم؟

۱۵ آبان ۱۳۹۶ کدام دتکتور کربن مونوکسید را باید بخرم؟
کدام دتکتور کربن مونوکسید را باید بخرم؟
Rate this post

شاید شما هم به این موضوع فکر کرده باشید که “کدام دتکتور کربن مونوکسید را باید بخرم؟” زیرا انواع مختلفی از این دتکتور در بازار وجود دارد.
در این مقاله توضیحاتی در رابطه با انواع اصلی دتکتور ها را ارائه می دهیم و پیشنهاداتی برای خرید هرکدام به شما می گوییم.

انواع اصلی دتکتور کربن مونوکسید
دتکتور دیجیتالی
پیشنهاد می کنیم که از این نوع دتکتور برای مصارف خانگی استفاده کنید. نکته حائز اهمیتی که در رابطه با این دتکتور وجود دارد این است که دارای صفحه نمایشی می باشند که غلظت حال حاضر و غلظت قبلی کربن مونوکسید موجود در هوا را مشاهده کنید. اگر متوجه شدید که سطح پایین تر از حد استاندارد باعث فعال شدن هشدار دتکتور شد، به این معنا می باشد که مشکلی در قطعات دستگاه وجود دارد و باید هرچه سریع تر و قبل از اینکه این مشکل جدی تر شود، اقدامات لازم برای تعمیر آن انجام شود.
دتکتور سیم پیچی شده
فقط برای نصب های حرفه ای توصیه می شود.
این دتکتور ها مستقیما به منبع برق ساختمان متصل می شوند و دارای باتری پشتیبان نیز می باشند. از آن جایی که این دتکتور باید مستقیما به منبع برق متصل شود توصیه نمی کنیم که این دتکتور را نصب کنید مگر آنکه نصب آن توسط برقکار یا نصاب حرفه ای انجام شود. این نوع دتکتور نیز ممکن است دارای صفحه نمایش دیجیتال باشد.
دتکتور دارای دوشاخه برای اتصال به برق
این دتکتور ها دارای دوشاخه ای می باشند که به شما امکان می دهند آن ها را به پریز برق خانه وصل کنید. ایده ساخت این دتکتور این بوده است که دیگر نگران تعویض به موقع باتری دتکتور نباشید و خیالتان از این موضوع راحت باشد. هرچند این دتکتور ها اغلب با باتری هایی همراه هستند که نقش منبع برق پشتیبان را به عهده دارند. استفاده از این دتکتور را برای اکثر خانه ها توصیه نمی کنیم زیرا باید در جلوی دید نصب شوند و حتما پریز برق نیز باید در نزدیکی آن ها وجود داشته باشد.
دتکتور ترکیبی دود و کربن مونوکسید
همان طور که از اسم آن مشخص است این نوع دتکتور ها دارای سنسورهای دود و کربن مونوکسید می باشند. این دتکتور را برای مصارف خانگی توصیه نمی کنیم زیرا بهترین محل قرارگیری هر کدام از این دو نوع دتکتور و سنسور مربوط به آن متفاوت می باشد. بهترین محل قرارگیری دتکتور دود معمولا روی سقف می باشد در حالی که بهترین محل قرارگیری دتکتور کربن مونوکسید روی دیوار است.
دتکتور به هم پیوسته
این نوع دتکتور ها از طریق سیم یا به صورت وایرلس ( بی سیم ) می توانند به سایر دتکتور ها و هشدار دهنده ها مانند دتکتور دود ، دتکتور کربن مونوکسید و هشدار دهنده های ضد سرقت متصل شود. مزیت این نوع دتکتور این است که می توانند واسط هشدارهای اضطراری از قسمت های دیگر ساختمان باشند. کاربرد اصلی این دتکتور در ساختمان های تجاری و اداری می باشد.
دتکتور قابل حمل
این نوع دتکتور برای محیط خانه ضروری نمی باشد. کاربرد اصلی این دتکتور در بازرسی های ایمنی دولتی و تجاری می باشد.